Aranżacja kuchni – najmodniejsze kolory 2017

kuchnia-blat1

Beże minęły już dawno temu, szarości wydają się być trendem z poprzedniego roku, modne w tym momencie jeansowe granaty do kuchni zdają się nie pasować… trudno wybrać kolorystykę kuchni, zwłaszcza, że powinna ona się jeszcze wpisywać w ogólny styl mieszkania. Dowiedz się, jakie kolory będą dominowały w aranżacjach w 2017 roku.

Minimalistyczna biel, nowoczesna czerń

Trend malowania wszystkich pomieszczeń, a zwłaszcza kuchni na laboratoryjną biel powoli odchodzi do lamusa. Należy oddać jej cześć – nadawała pomieszczeniom jasności, świeżości no i pasowała absolutnie do wszystkiego. Wydawałoby się, że jasne kuchnie sprawiają wrażenie bardziej rodzinnych, ale połączenie bieli z ciemnymi, nowoczesnymi meblami i szkłem dawało wrażenie oszczędnego minimalizmu, wręcz chłodnej, niezbyt przyjaznej przestrzeni. I ta moda nie ulega zmianie, ale nowoczesny design jest uzyskiwany teraz za pomocą nieskazitelnej czerni.

Mała czarna kuchnia przede wszystkim prezentuje się niezwykle elegancko. Jest przestronna, idealnie wyważona, ma wiele szklanych elementów, które na każdym kroku zwracają uwagę. Jest to naprawdę kolor godny uwagi, z tym jednak zastrzeżeniem, że kuchnia utrzymana w czarnej kolorystyce wymaga zachowania idealnego porządku i ascetycznej dyscypliny pod względem chowania wszystkich rzeczy do szafek. A to w rodzinach z małymi dziećmi raczej nie jest możliwe.

kuchnia-wnetrze2

Hygge, czyli duńska jasność i prostota

Bijący rekordy popularności styl hygge pochodzi ze Skandynawii i w wielu aspektach nawiązuje do stylu skandynawskiego, który do niedawna dominował w zasadzie wszędzie. Hygge wydaje się być przeciwieństwem minimalistycznej czerni. Nie oznacza to, że obowiązkiem jest stworzenie jasnego pomieszczenia, ale jedynie to, że w kuchniach w tym stylu jest dużo miejsca na bałagan, osobiste i nikomu niepotrzebne rzeczy.

Hygge wymaga prostoty, dlatego musisz zapomnieć o jaskrawych kolorach. Za to postaw na jasne, stonowane barwy ziemi, jasną zieleń, szarości czy brązy, które najczęściej występują w odcieniach kawy latte lub mocnej czekolady. Często łączy się je z ciekawą szarością i białymi wstawkami. Jeśli zdecydujesz się na taki kolor ścian możesz pozwolić sobie na dużą dowolność w wyborze mebli i dodatków – to naprawdę uniwersalne kolory, do których pasuje bardzo wiele różnych stylów i odcieni. Całość uzupełnij ozdobami ściennymi jak takie plakaty stąd czy inne dodatki.

Szary w kolorach cementu

Delikatne, gołębie odcienie szarości, które przybyły do nas wraz ze stylem skandynawskim powoli zaczynają zanikać. Teraz szarość równie często się pojawia, ale w dodatkach, na podłodze lub ścianach można zobaczyć ją tylko w jednym wydaniu – cementu. Betonowa ściana lub „naturalna”, betonowa wylewka to świetny element kuchni w stylu industrialnym, który nigdy chyba nie przestanie być modny. Do tego trochę miedzi i rdzawych wstawek i już – najmodniejsza kuchnia roku gotowa.