Czy scenografia na festiwalu muzycznym ma znaczenie?

scenografia-przedstawienie

Tak na dobrą sprawę, imprezy festiwalowe w naszym kraju, urosły dzisiaj do rangi bardzo znaczących wydarzeń na eventowej mapie Europy. Mamy w Polsce takie marki, ,które mega chętnie ściągają tłumy z innych krajów, a z naszego kraju, wyciągają i kumulują w jednym miejscu ludzi będących zbieraniną od Bałtyku aż po Tatry, od zachodniej części kraju, aż po wschodnie krańce.

No i to jest świetne bo generalnie ideą wydarzeń festiwalowych jest szeroko rozumiana integracja, która będzie służyła nam pod kątem społecznym. Poza tym na festiwalach ludzie przyjeżdżają się przede wszystkim bawić. Ale poza zabawą, poza dźwiękiem i line upem, liczy się coś jeszcze. Tym czymś, są szeroko rozumiane kwestie wizualne. Czyli takie, które mają na celu oddziaływać na nasz wzrok. W taki sposób, że mamy do czynienia z bardzo konkretnymi sensownym dzianiami ,z czymś co stanowi o wyróżniku danego festiwalu czy wydarzenia na tle innych. Bo ludzie pamiętając festiwal, chłoną wszystko. Dźwięki, światło i elementy scenografii właśnie. Warto zauważyć, ze często na festiwalach mamy różne sceny, które mają charakter odrębnych tematycznych tworów. Absolutnym hitem ostatnich lat jest scena circus tent w ramach płockiego festiwalu Audioriver.

stagedesign

Dźwięki elektroniki, wyjątkowo głęboki bas, a to wszystko w scenerii cyrkowego namiotu. Robi niesamowite wrażenie – warto odhaczyć na swojej liście eventowych doświadczeń. Ale scena sama w sobie, jako nośnik emocji i obrazów, może dzisiaj przybierać różne formy. Tak naprawdę scenografia festiwalowa to niezwykły kunszt i praca sporych, wyspecjalizowanych zespołów ludzi. Tutaj mamy do czynienia ze współpracą na poziomie bardzo szczególnym, co też będzie się dawało zauważyć w bardzo wielu kontekstach. Tutaj możemy sobie zapewnić konkretne, merytoryczne podejście do tematu, gzie tak prawdę powiedziawszy mamy przecież ewidentnie nastawienie na to, żeby zrealizować coś z rozmachem,. Co poruszy zebrane osoby i pozwoli im zachować piękne, jedyne w swoim rodzaju wspomnienie. Jedno jest pewne, jeżeli mamy do czynienia z wyborem konkretnej firmy, która zna się na scenografiach jak mało kto, am ogromne doświadczenie i podniosła swoją pracę do rangi sztuki, na festiwalach i innych eventach możemy spodziewać się czegoś absolutnie odjazdowego, niespotykanego i wymykającego się totalnie sztampowej formie, jeśli chodzi o takie opcje naprawdę mamy tutaj z czego wybierać, nie ma co ukrywać, tutaj serio każdy będzie w stanie się czymś zachwycić. Scenografia to kunszt, to dziedzina gdzie spotykają się różne umiejętności, by stworzyć absolutnie unikalną, wyjątkową całość, która mimo nadanej formy, stanowi coś bardzo elastycznego, z historią.