Jak ciekawie zaadaptować piwnicę?

urzadzona-piwnica

Kiedyś piwnice kojarzyły się dosyć jednoznacznie z graciarniami. Z miejscami, gdzie po prostu składowało się różne sprzęty i rzeczy, których nie sposób było pomieścić w pokojach czy innych pomieszczeniach na terenie domu czy mieszkania. Dzisiaj sytuacja wygląda zgoła inaczej, ponieważ mamy do czynienia z coraz bardziej śmiałymi i zdecydowanie coraz bardziej kreatywnymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o aranżowanie piwnic. A trzeba przyznać, że lista pomysłów jest tak długa, jak tylko długa może być lista pomysłów. Co koncepcja, to inny wariant. Przyjrzyjmy się paru ciekawym patentom na piwnicę.

Wariant wypoczynkowy

Kto powiedział, że w piwnicy nie możemy świetnie wypocząć? Niezależnie od tego czy kondygnacja piwniczna ma jakiekolwiek okna czy też nie, można sobie tam zaaranżować ciekawe miejsce, na przykład na relaksacyjne seanse filmowe. Wielu mężczyzn lubi sobie zrobić taki kąt w piwnicy – wygodna kanapa albo sofa, dobry sprzęt grający i po prostu, błogi relaks. Przeciwnie, można przecież wypoczywać we dwoje lub w większym gronie i to bez najmniejszego problemu. W gruncie rzeczy, jedynym czynnikiem w jakimś stopniu ograniczającym będzie metraż pomieszczeń w piwnicy, no i stopień trudności znoszenia do niej poszczególnych sprzętów, z racji na przykład stromych schodów czy wąskiego wejścia.

Piwnica rozrywkowa

To także doskonałe miejsce, które można przeistoczyć w domowe centrum rozrywki. Niejednokrotnie okazuje się, ze piwnica doskonale sprawdza się jako pomieszczenie idealne do rozgrywek bilardowych, dartów czy piłkarzyków. A i tak to tylko początek listy, bo wstawić tam możemy sobie każdy gadżet, jeśli tylko pozwala na to miejsce. Co ciekawe, często takie centra rozrywki, panowie urządzają z myślą o swoich pociechach. Potem tylko okazuje się, że najchętniej spędzają tam czas wtedy, gdy pociechy pójdą już spać. Co ciekawe, kwestia aranżacji piwnicy na rozrywkową przestrzeń, będzie się bardzo dobrze wpisywała w temat szeroko rozumianej różnorodności gustów. To znaczy – nie istnieje jeden uniwersalny wzorzec, którym można byłoby zdefiniować piwnicę idealną do celów rozrywkowych. Jak w kwestii każdego innego pomieszczenia, tak i tutaj mamy do czynienia z całym mnóstwem indywidualnych preferencji.

Nie ma wątpliwości co do tego, że dzisiejsze piwnice naprawdę zyskują na znaczeniu, jeżeli chodzi o ich zastosowanie. Kiedyś składy opału, ziemniaków i innych szpargałów, dzisiaj mogą z powodzeniem stanowić doskonałe, bardzo samodzielne i konkretnie urządzone przestrzenie domowe. Ma to swoje plusy, ponieważ taki dodatkowy ciekawy kąt na pewno wpływa na atrakcyjność pomieszczeń. Trzeba się jednak liczyć z tym, że to też dodatkowy koszt. Nawet nie na etapie samego urządzania, tylko po prostu, choćby ze względu na konieczność ogrzewania dodatkowej przestrzeni w sezonie grzewczym. Niekoniecznie ciekawym rozwiązaniem będzie spędzanie czasu w piwnicy, gdy musimy mieć na sobie pięć dodatkowych warstw wierzchnich okryć. Jednak przy odrobinie determinacji i celu w postaci naprawdę ciekawej aranżacji, naprawdę będziemy w stanie swobodnie skorzystać z bardzo wielu rozwiązać i ułożyć wszystko w taki sposób, by było to ciekawe pomieszczenie.