Pomysł jest ważny, ale wykonanie – ważniejsze, czyli o urządzaniu wnętrz

pokoj

Żyjemy dzisiaj w takich czasach, gdzie znalezienie jakichkolwiek inspiracji dla wnętrz, czy to w ujęciu całościowym, czy też konkretnych pomieszczeń jak kuchnia czy łazienka, jest sprawą bardzo trudną. Ale w przeciwieństwie do tego, z czym mieliśmy do czynienia powiedzmy 20-30 lat temu, problemem nie jest fakt, że nie mamy skąd czerpać inspiracji i jesteśmy skazani na to co jest w sklepach. Tu mamy teraz temat odwrócony w drugą stronę, gdzie możemy mówić o czymś na kształt „klęski urodzaju”. Bo rzeczywiście, mnóstwo źródeł i mnóstwo zróżnicowanych elementów, może znaleźć przełożenie na bardzo ciekawe opcje, które potem dotyczyć będą naszych czterech kątów.

Od czego zaczynamy?

W zasadzie, trzeba pomyśleć o skali przedsięwzięcia. Bo wiadomo, że zmiana kolorystyki w salonie będzie czymś na mniejszą skalę, aniżeli na przykład – zaprojektowanie od nowa lub przearanżowanie istniejącej już struktury i formy w kuchni czy właśnie salonie. Tu wszystko zależy od tego jak bardzo jesteśmy zdeterminowani w działaniu, gdzie przecież jesteśmy nastawieni na bardzo duże i bardzo konkretne zyski, co też będzie się mogło przełożyć na bardzo dobre rezultaty, które będą się mogły nam wkomponować w bardzo szeroki i pozytywny kontekst. Tu trzeba sobie naprawdę sporo rzeczy poukładać i powiedzieć jasno. Jeśli kryterium ma być zdecydowanie funkcjonalność, no to faktycznie trzeba to wszystko przemyśleć. Ale nie przemyśleć na zasadzie konkretnego i bardzo drobiazgowego planu. Zacznijmy od ramowego. Dzięki temu będziemy w stanie szybko nadać sobie kontekst.

lampiony

Gdy już to zrobimy, właśnie przejdźmy do szczegółów

Tu warto wypisać sobie najwięcej cech czy zmiennych, jakie tylko przychodzą nam do głowy. Gdy bowiem będziemy sobie podawać takie określenia budujące szczegółowość, będziemy mogli szybciej i bardziej klarownie wyobrazić sobie jak ma wyglądać taki konkretny element. A wiadomo, że jeśli potrafimy coś sobie wyobrazić, to potem łatwiej taką precyzyjną i obfitującą w szczegóły wizję, przełożyć na bardzo konkretne rezultaty w postaci wyboru. I tu mamy do czynienia z bardzo konkretnymi elementami, które jak co do czego, będą się mogły w kontekst wpasować naprawdę idealnie.

Ciekawe elementy dekoracyjne znajdziesz też na:

https://bajecznepokoje.pl/kategoria-produktu/imiona-nad-lozeczko/
https://artpasaz.pl/dekoracje/obrazy-nowoczesne-2/plakaty-na-sciany/
https://obrazynasciany.pl/obrazy/do-salonu/

kropki

Pamiętajmy, że dzisiaj wszystko może być inspiracją. Nawet nie całe przestrzenie bo mogą to by pojedyncze meble, sprzęty, akcenty. Może to być jedne konkretny punkt wyjścia, który będzie sobie mógł naprawdę potem zrobić grunt pod niesamowite wrażenia i końcowy efekt. A to naprawdę ma często znaczenie, w bardzo szerokim ujęciu, co niewątpliwie będziemy mogli udowodnić przy szczegółowym spojrzeniu na ten temat. Wszystko trzeba potraktować jako proces, który czasem będzie mniej, czasem bardziej rozbudowany. Ale docelowo zawsze trzeba pamiętać o tym, że ma to służyć konkretnemu, większemu celowi. Na przykład – nastawieniu na bardzo konkretne opcje, które będą przekładać się w sposób bezpośredni na różne opcje w praktyce.